Piec elektryczny NOEL

  • Bufor Noel z grzałką elektryczną i jego sterownikiem-automatyką. Jest źródłem ciepła, ogrzewa dom i ciepłą wodę. Obsługuje jednocześnie ogrzewanie podłogowe, ścienne, tradycyjne grzejnikowe. Pracuje w nowo wybudowanych domach jak i w modernizowanych kotłowniach. System ogrzewania zaprogramowany tak, aby akumulował energię w ciągu tych godzin, kiedy energia jest tańsza, a wciągu dnia lub godzin szczytu wykorzystuje nagromadzoną energię cieplną w zbiorniku. 

Dodatkowo bufor NOEL możemy połączyć z każdym innym źródłem ciepła tworząc układ hybrydowy:

  • Kolektory słoneczne:

Kolektory słoneczne w połączeniu z buforem, wyposażonym w miedzianą wężownicę do podgrzewania wody technicznej w buforze, magazynują swoją energię cieplną. Ta zgromadzona energia w wodzie technicznej jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody przepływowo za pomocą drugiej wężownicy do c.w.u., oraz do zasilania lub wspomagania instalacji centralnego ogrzewania, takiego jak ogrzewanie podłogowe czy grzejniki.

  • Fotowoltaika w systemie IN-GRID lub OFF-GRID:

Bufor ciepła NOEL to idealne rozwiązanie dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych, którzy chcą wykorzystać w pełni energię wyprodukowaną przez swoje panele słoneczne. Dzięki buforowi ciepła, można magazynować energię powstałą w pikach produkcji, zwłaszcza w okresach wiosenno-letnich, gdy dni są dłuższe i bardziej nasłonecznione. Woda ogrzana w ten sposób może być wykorzystana do przygotowania ciepłej wody użytkowej, a także do wspomagania ogrzewania domu, szczególnie w okresach wiosennych, gdy produkcja energii jest już wysoka, ale dni są wciąż chłodne.

  • Piec na paliwo stałe: 

Połączenie kotła na paliwa stałe i bufora ciepła NOEL zapewnia bezpieczną i prawidłową pracę Twojego urządzenia, jak i instalacji centralnego ogrzewania ( grzejniki, ogrzewanie podłogowe). Magazynuje nadwyżki ciepła, reguluje temperaturę w instalacji c.o. i c.w.u. i zmniejsza częstotliwość obsługi kotła. Dzięki zastosowaniu bufora ciepła NOEL, możemy utrzymywać ciągłą temperaturę pracy kotła na poziomie 70, 80 nawet 90ºC, przez co paliwo jest lepiej spalane. W tych warunkach kocioł jest bardziej wydajny, maksymalnie sprawny, a jego żywotność wielokrotnie dłuższa. Nie zachodzi zjawisko zaklejania się płomienic ani komina, tak jak to występuje w niskiej temperaturze pracy (np. 40ºC na kotle), a także kotły stałopalne spalają średnio o 30-40% mniej opału, co pozwala na oszczędność kosztów opału i czasu na częstą obsługę.

  • Kominek z płaszczem wodnym: 

Twój kominek nie tylko dodaje uroku Twojemu domowi, ale teraz dzięki naszemu systemowi stanie się źródłem niezawodnego, ekonomicznego i ekologicznego ciepła.

Realizacje

Scroll to Top